Dit schooljaar bestaat groep 4/5 uit 21 leerlingen. Op de maandag, donderdag en vrijdag krijgen de kinderen les van juf Alysha, en op de dinsdag en woensdag van juf Denice. Daarnaast is er op enkele dagen ook extra hulp in de klas van onze onderwijsassistenten, dit zijn juf Ilse en meester Jordy. Zij lopen hulprondes in de klas of helpen individueel bij het zelfstandig werken.

groep45vk.jpg

In groep 4/5 is het lezen erg belangrijk, nu we in groep 3 hebben leren lezen is het nu van belang dat wij steeds vloeiender en vlotter gaan lezen. Iedere ochtend beginnen wij met het lezen in ons leesboek. Verder besteden wij veel tijd aan technisch lezen en begrijpend lezen.

Taal en spelling leren wij met behulp van de methode Taal actief 5. Bij taal leren we dit jaar over zinnen, woordsoorten, woordenschat en leren wij verschillende teksten schrijven. Bij spelling breiden we onze categorieën uit, zoals net als slang; net als worm, etc. We oefenen het schrijven van de woorden veel met een dictee.

Daarnaast rekenen we ook iedere dag minstens een uur. We werken altijd twee dagen aan een nieuw doel en trainen daarnaast onze hersenen bij de conditietraining. Er is ook nog tijd om op het chromebook te werken aan opdrachten die we nog lastig vinden.

Naast de ‘standaard’ vakken is er ook tijd voor wereldoriëntatie, muziek en handvaardigheid. Hierbij leren we veel over Nederland en de wereld, verschillende kunstwerken en muziekstromingen en hoe we zelf kunst en muziek kunnen maken.

We hebben één keer in de week een gymles van een vakleerkracht. Dit is op de donderdag in de sporthal onder leiding van meester Nick. Op dinsdag hebben wij ook een beweegmoment in het rooster waarbij we sportspellen spelen.

Wij gaan er een mooi jaar van maken waarbij het voor ons belangrijk is dat de kinderen zich veilig voelen. Dit kunnen we mogelijk maken door te zorgen voor respect van beide kanten en onderling. Dit is een mooi doel om aan te werken met zijn allen.

Vriendelijke groet,

Juf Alysha en juf Denice